Regularna kontrola jego poziomu to podstawa. Całkowitą wymianę oleju w samochodzie zaleca się jednak średnio raz na rok lub co 10-15 tysięcy przejechanych kilometrów - w zależności do stopnia eksploatacji pojazdu, pokonywanych dystansów czy warunków terenowych, w jakich się porusza.

Okresowa wymiana oleju w samochodzie zmniejszy zużycie silnika w Twoim aucie, a także zapewni jego płynną pracę i bezawaryjną eksploatację.

Jako czynnik smarujący chroni on wszystkie elementy jednostki napędowej, zmniejszając tarcia między nimi. Poza tym absorbuje osady oraz drobne zanieczyszczenia i transportuje je do filtra. Zabezpiecza też wnętrze silnika przed korozją i chłodzi wszystkie elementy. Jego zbyt niski poziom może doprowadzić nawet do zatarcia silnika, kiedy to serce auta można już tylko do zezłomować. Odpowiedni poziom i regularna wymiana oleju w samochodzie zapewni Ci więc bezpieczną jazdę i dłuższą eksploatację pojazdu.

Na rozgrzanym silniku stary płyn staje się rzadszy, dlatego szybciej spływa i ostatecznie zostaje go w misce zdecydowanie mniej. W naszym serwisie Klienci ze Szczecina i okolic mogą w związku z tym liczyć na naprawdę szybką i fachową wymianę oleju w samochodzie. Nasi mechanicy dobiorą płyn o odpowiedniej klasie jakości oraz lepkości,  wymienią filtr, a także sprawdzą korek spustowy i uszczelkę pod kątem ewentualnych wycieków. Nie musisz też martwić się o utylizację zużytego płynu – my się tym zajmiemy.